Menu:

Wpisy

O serwisie

Z myślą o miłośnikach pojazdów samochodowych zostały stworzone muzea starych pojazdów, a w szczególności pociągów. Najczęściej miejsca te znajdują się w większych miastach, tam gdzie nadal istnieje stacje kolejowe, w szczególności w Poznaniu, Gdańsku, Gdyni, Krakowie i w Warszawie. Cena biletów w muzeum pociągów jest dostosowana do ilości osób jakie je odwiedzają, a więc czy są to pojedyncze czy też grupowe wyjścia. Podczas zwiedzania ważny jest też wiek odwiedzających.

Kategorie

W muzeum znajduje się kolej pochodząca z różnych okresów czasu. Najbardziej znana jest kolej pochodząca z osiemnastego i dziewiętnastego wieku. Bez problemu można porównać postęp techniki, który jest bardzo zaskakujący. Kolej wykonana w okresie dwudziestego i dwudziestego pierwszego wieku różni się od pozostałych funkcjami, a także jakością przedziałów jakie się w nim znajdują. Muzea pociągów odwiedzają zwykle wycieczki szkolne ze szkół podstawowych gimnazjalnych oraz średnich. Zdarza się, że zwiedzają je też studenci.

Tanie linie kolejowe

Tanie linie kolejowe Ogólnopolskie połączenia kolejowe mają zostać nazwane tanimi. W skrócie są nazywane TLK. Kolej kieruje swoją ofertą do osób, które często podróżują w tych samych odcinkach, w szczególności do uczniów, studentów, podróżników, a także dla osób lubiących aktywny wypoczynek. Obecnie kolej liczy sobie aż 127 pociągów , w tym z wagonami rowerowymi, dostosowanych do osób niepełnosprawnych ponadto wagony barowe, a także filmowe, w których odbywają się seanse filmów. Od stycznia poprzedniego roku tj. dwa tysiące jedenastego kolej wprowadziło możliwość poruszania się nie tylko w krótkich odcinkach, ale przede wszystkim w długich. W zależności od oczekiwań klientów kolej rozgraniczyła bilety na kilka możliwości. Do najpopularniejszych należą takie jak: zielony, szary, niebieski, pomarańczowy i czerwony. W danym dniu możliwości ich zakupu są ograniczone dlatego też przed zakupem, konieczna jest ich rezerwacja. Aktualnie ceny są promocyjnymi, tylko dlatego, że głównym celem założenia jest wypromowanie tanich linii Kolejowych. Klasyczny pociąg nie zawiera żadnych dodatkowych rozrywek. Obecnie, aby uprzyjemnić podróżującym czas, warto zwrócić uwagę na to, że kolej wprowadziła dodatkowe wagony, w których znajdują się urządzenia umożliwiające oglądanie najróżniejszych seansów filmowych. Cena za bilety w tak atrakcyjnym wagonie jest znacznie wyższa aniżeli w tradycyjnych jednakże jazda jest znacznie przyjemniejsza. W dwutysięcznym dziesiątym roku kolej zaproponowała próbny przejazd podróżującym i trzeba przyznać, że spotkała się z ogromnym zadowoleniem. Kolej swoją ofertę kieruje do wszystkich podróżujących, w szczególności do grup, np.: pielgrzymów. Po uzgodnieniu wszystkich warunków, przygotowywane są specjalne wagony. Oprócz seansów filmowych organizowane są miejsca, gdzie gra kapela muzyczna, a także są wystawiane przedstawienia teatralne. Wszystkie dodatkowe atrakcje są wliczane w ceny biletów dla pasażerów. Rezerwacja wagonów jest wykonywana zazwyczaj kilka tygodni wcześniej bez względu na ilość osób jak ma jechać.