Menu:

Wpisy

O serwisie

Z myślą o miłośnikach pojazdów samochodowych zostały stworzone muzea starych pojazdów, a w szczególności pociągów. Najczęściej miejsca te znajdują się w większych miastach, tam gdzie nadal istnieje stacje kolejowe, w szczególności w Poznaniu, Gdańsku, Gdyni, Krakowie i w Warszawie. Cena biletów w muzeum pociągów jest dostosowana do ilości osób jakie je odwiedzają, a więc czy są to pojedyncze czy też grupowe wyjścia. Podczas zwiedzania ważny jest też wiek odwiedzających. www.moto-rentgen.pl reflektory xenonowe

Kategorie

W muzeum znajduje się kolej pochodząca z różnych okresów czasu. Najbardziej znana jest kolej pochodząca z osiemnastego i dziewiętnastego wieku. Bez problemu można porównać postęp techniki, który jest bardzo zaskakujący. Kolej wykonana w okresie dwudziestego i dwudziestego pierwszego wieku różni się od pozostałych funkcjami, a także jakością przedziałów jakie się w nim znajdują. Muzea pociągów odwiedzają zwykle wycieczki szkolne ze szkół podstawowych gimnazjalnych oraz średnich. Zdarza się, że zwiedzają je też studenci.

Orient-Express i Pociągi Arriva PCC

Orient-Express i Pociągi Arriva PCC Orient-Express to bardzo znany pociąg, jest niezwykle luksusowy. Znamy go oczywiście najbardziej z powieści Agathy Christie. Firma Orient-Ekspres to również niezwykle luksusowe hotele. A ostatnio koncern zajmuje się organizowaniem ekskluzywnych szkół kulinarnych, na których gotowania niezwykle wykwintnych potraw uczą tak znani kucharze tylko ci , którzy posiadają trzy gwiazdki Michelina. Jeżeli chodzi o pociąg szczytem luksusu jest pociąg podróżujący po Szkocji -The Royal Scotsman. Znawcy twierdzą, że jest to najelegantszy pociąg na świecie. Najdłuższa podróż tym pociągiem trwa aż siedem dni, jest to głównie podróż krajoznawcza, gdyż pociąg zatrzymuje się w najpiękniejszych miejscach Szkocji. Na pokładzie może się znajdować maksymalnie trzydzieścioro pięcioro gości, którzy oprócz komfortowych kabin mogą korzystać ze specjalnie zaprojektowanych w tym celu salonach widokowych oraz z jadalni. Pasażerowie mają również do wyboru dania ze znakomita kuchnia, mogą korzystać z najlepszej szkockiej whisky. Pociągi Arriva PCC jeżdżą od 9.12.2007roku, na wszystkich trasach kolejowych województwa kujawsko-pomorskiego, które są niezeelektryfikowane. Wybór firmy przewozowej nastąpił w drodze przetargu publicznego, który ogłoszony zastał przez Urząd Marszałkowski w Toruniu. Firma stanęła na wysokości i zorganizowała przewozy pasażerskie na wysokim poziomie od podstaw, robiąc to w zaledwie 5 miesięcy. Firma podpisała umowę na trzy lata i zobowiązała się, że podczas tego okresu poprawi jeszcze jakość swoich usług i sprosta wszelkim oczekiwaniom swoich klientów. Na początku firma stosowała do przewozów pasażerskich szynobusy, a od 2008 roku uzupełniono je o pociągi typu MR/MRD, które należą do Arriva International. Pociągi te zostały poddane gruntownej modernizacji w warsztatach w Niemczech. Firma podejmuje wszelkie starania, aby zadowolić swoich klientów, by poprawić komfort podróży. Ambicją firmy jest kreowanie nowych standardów w transporcie kolejowym pasażerskim. W firmie zatrudniono wielu fachowych i zaangażowanych pracowników.