Menu:

Wpisy

O serwisie

Z myślą o miłośnikach pojazdów samochodowych zostały stworzone muzea starych pojazdów, a w szczególności pociągów. Najczęściej miejsca te znajdują się w większych miastach, tam gdzie nadal istnieje stacje kolejowe, w szczególności w Poznaniu, Gdańsku, Gdyni, Krakowie i w Warszawie. Cena biletów w muzeum pociągów jest dostosowana do ilości osób jakie je odwiedzają, a więc czy są to pojedyncze czy też grupowe wyjścia. Podczas zwiedzania ważny jest też wiek odwiedzających.

Kategorie

W muzeum znajduje się kolej pochodząca z różnych okresów czasu. Najbardziej znana jest kolej pochodząca z osiemnastego i dziewiętnastego wieku. Bez problemu można porównać postęp techniki, który jest bardzo zaskakujący. Kolej wykonana w okresie dwudziestego i dwudziestego pierwszego wieku różni się od pozostałych funkcjami, a także jakością przedziałów jakie się w nim znajdują. Muzea pociągów odwiedzają zwykle wycieczki szkolne ze szkół podstawowych gimnazjalnych oraz średnich. Zdarza się, że zwiedzają je też studenci.

Wpisy z Styczeń, 2013

Zniżki dla studentów

Zniżki dla studentów Z możliwości poruszania się pociągami najczęściej korzystają studenci. Dla nich powstały specjalne obniżki cen zachęcające do podróżowania często. Nie tylko osoby zajmujące się studiowaniem na co dzień, ale i te zaocznie korzystają z nich. Zniżka wynosi około trzydziestu procent od ceny początkowej i jest przeznaczona tylko i wyłącznie dla wszystkich tych studentów, którzy mają poniżej dwudziestego piątego roku. Obecnie Kolej znajduje się w większych miastach. Najbardziej znane są stacje kolejowe znajdujące się w Poznaniu, Warszawie, we Wrocławie, a więc w większych miastach czyli w tych, w których znajduje się większa aglomeracja ludzi. Kolej znajduje się też w mniejszych miejscowościach jednakże w nich stacje są nieczynne. Aby otrzymać zniżkę na kolej konieczne jest przedstawienie legitymacji potwierdzającej status danej osoby, a także jej wiek. Jeśli jest brak jej wtedy zniżka nie może zostać przyznana danej osobie ponieważ nie są potwierdzone jej dane takie jak status studenta i jego wiek.W obecnych czasach jedną z najważniejszych zasad podmiotów świadczących najróżniejsze usługi jest utrzymanie komfortu. Nie ma znaczenia czy świadczonymi usługami jest sprzedaż w sklepie, czy też umożliwienie podróżowanie musi zostać zapewniony standard. Kolej musi mieć odpowiedniej wielkości wagony z przedziałami zawierającymi wygodne siedzenia umożliwiające zarówno wypoczynek w postaci możliwości spania jak i siedzenia. Kolej posiada też udogodnienia takie jak serwowanie kawy, czy też herbaty oraz niektórych rodzajów pożywienia sprzedawanych za pomocą specjalnego automatycznego podajnika. Kolej posiada też różne formy rozrywek takie jak udostępnione książki, a także gry znajdujące się w najróżniejszych modelach automatów. Ceny za te przedmioty są różne w zależności od tego ich wielkości. Najtańsze jest wypożyczenie książek znanych pisarzy, nieco droższe jest korzystanie z gier komputerowych zaś najdroższe jest kupowanie ciepłych posiłków, a także napojów ciepłych czyli kawy, herbaty i innych.

Wpisy z Styczeń, 2013

Rozkład jazdy

Rozkład jazdy Podróżujący pociągiem regularnie sprawdzają rozkład jazdy poszczególnych pociągów. Ten co jakiś czas zmienia się. Chcemy być na bieżąco, zwłaszcza gdy pociągami jeździmy regularnie, być może nawet codziennie. A wiele osób pociągami dojeżdża do pracy, szkoły. Rozkład jazdy pociągów dostępny jest na każdym dworcu kolejowym. Sami wiec możemy sprawdzić konkretne połączenia w dowolnym kierunku. Niekiedy konieczne jest podróżowanie kilkoma pociągami. Takie przesiadki nie są zbyt komfortowe. Musimy przecież przesiąść się z jednego pociągu do innego. W takim przypadku znanie dokładnego rozkładu, w tym oczywiście godziny odjazdu konkretnych pociągów ze stacji, z której będziemy odjeżdżać to konieczność. Niestety zdarza się i tak, że spóźniamy się na kolejny pociąg, przez co konieczna jest dłuższa przerwa w podróżowaniu. Na szczęście czas ten możemy spędzić na komfortowym i przede wszystkim ciepłym dworcu kolejowym, w poczekalni kolejowej dostosowanej do tego, by móc w niej zaczekać na kolejne kolejowe połączenie. Doskonale wiemy, kim są podróżni. Często i my sami podróżujemy. Jakie środki lokomocji wybieramy najczęściej? Czy zawsze jest to samochód? Z tym bywa różnie. Niektórzy wolą podróżować pociągami. A z doświadczenia wiemy, że taki rodzaj podróżowania, przemieszczania się jest wygodny i komfortowy. Oczywiście pod warunkiem, że wszystko pójdzie zgodnie z naszym planem i rozkładem jazdy pociągów. A z tym bywa różnie. Podróżujący pociągami kupują bilety, płacą za nie, dlatego też mają pewne wymagania, chociażby te dotyczące czasu jazdy pociągu i komfortu jazdy. Niestety nie zawsze jesteśmy zadowoleni z tego, jak pociągi kursują. Najbardziej denerwujące są oczywiście opóźnienia pociągów, a te czasami są nawet kilkudziesięciominutowe. Podróżni są jednak dokładnie informowani o ewentualnych opóźnieniach. Niestety czasami nie da się ich uniknąć. Trudne warunki, chociażby związane z mrozami, opadami śniegu, złymi warunkami atmosferycznymi czasami są nie do uniknięcia. Musimy się z tym pogodzić. Przecież my, podróżni nic na to nie poradzimy.

Wpisy z Styczeń, 2013

Tanie linie kolejowe

Tanie linie kolejowe Ogólnopolskie połączenia kolejowe mają zostać nazwane tanimi. W skrócie są nazywane TLK. Kolej kieruje swoją ofertą do osób, które często podróżują w tych samych odcinkach, w szczególności do uczniów, studentów, podróżników, a także dla osób lubiących aktywny wypoczynek. Obecnie kolej liczy sobie aż 127 pociągów , w tym z wagonami rowerowymi, dostosowanych do osób niepełnosprawnych ponadto wagony barowe, a także filmowe, w których odbywają się seanse filmów. Od stycznia poprzedniego roku tj. dwa tysiące jedenastego kolej wprowadziło możliwość poruszania się nie tylko w krótkich odcinkach, ale przede wszystkim w długich. W zależności od oczekiwań klientów kolej rozgraniczyła bilety na kilka możliwości. Do najpopularniejszych należą takie jak: zielony, szary, niebieski, pomarańczowy i czerwony. W danym dniu możliwości ich zakupu są ograniczone dlatego też przed zakupem, konieczna jest ich rezerwacja. Aktualnie ceny są promocyjnymi, tylko dlatego, że głównym celem założenia jest wypromowanie tanich linii Kolejowych. Klasyczny pociąg nie zawiera żadnych dodatkowych rozrywek. Obecnie, aby uprzyjemnić podróżującym czas, warto zwrócić uwagę na to, że kolej wprowadziła dodatkowe wagony, w których znajdują się urządzenia umożliwiające oglądanie najróżniejszych seansów filmowych. Cena za bilety w tak atrakcyjnym wagonie jest znacznie wyższa aniżeli w tradycyjnych jednakże jazda jest znacznie przyjemniejsza. W dwutysięcznym dziesiątym roku kolej zaproponowała próbny przejazd podróżującym i trzeba przyznać, że spotkała się z ogromnym zadowoleniem. Kolej swoją ofertę kieruje do wszystkich podróżujących, w szczególności do grup, np.: pielgrzymów. Po uzgodnieniu wszystkich warunków, przygotowywane są specjalne wagony. Oprócz seansów filmowych organizowane są miejsca, gdzie gra kapela muzyczna, a także są wystawiane przedstawienia teatralne. Wszystkie dodatkowe atrakcje są wliczane w ceny biletów dla pasażerów. Rezerwacja wagonów jest wykonywana zazwyczaj kilka tygodni wcześniej bez względu na ilość osób jak ma jechać.

Wpisy z Styczeń, 2013

Historia środków transportu

Historia środków transportu Spoglądając wstecz można dostrzec, że początkowo ludzie poruszali się na pieszo. Jednakże taki sposób nie był za bardzo zadawalający dlatego, że potrzebne było mnóstwo czasu na przebycie dłuższego odcinka drogi. Pierwszym środkiem transportu był powóz z doczepionymi konikami. Jazda była znacznie szybsza jednakże tylko i wyłącznie w określonych odcinakach. Wszystko się zmieniło po wynalezieniu pojazdu mechanicznego takiego jak kolej, a także samochody. Zaletą jaką posiada kolej jest przede wszystkim to, że umożliwia ona podróżowanie w dalekie miejsca, oddalone od siebie nawet o kilkaset kilometrów w bardzo krótkim czasie. Jest stosunkowo tanim środkiem transportu dlatego, też od zawsze korzystają z nich ludzie o różnym statusie społecznym. Nie tylko na kolej warto zwrócić uwagę, ale również na samoloty, które umożliwiają przebycie znacznie większej odległości aniżeli za pomocą pociągów. Samoloty, które zostały znacznie później wynalezione aniżeli środki transportu – pociągi. Wśród wielu rozmaitych środków transportu należy wyróżnić te, które są często wykorzystywane. Są to pojazdy samochodowe takie jak samochody osobowe, kolej, a także samoloty. Używane są w zależności od miejsca podróży, a zwłaszcza odległości jaka jest do pokonania. Najbardziej uniwersalne są samochody dlatego, że można przejechać nimi każdą trasę. Dla osób nie posiadających prawa jazdy polecane jest poruszanie się za pomocą pociągów. Kolej przemieszcza się bardzo szybko ponadto koszty transportu są o wiele niższe. W porównaniu do samolotów, kolej jest znacznie wolniejsza jednakże bezpieczniejsza. Rzadziej słyszy się katastrofach kolejowych niż o katastrofach lotniczych. Jazda pociągiem jest polecana dla tych, którzy obawiają się podróżowania samolotem, miewają problemy z lękiem wysokości, a także przed turbulencjami znajdującymi się w powietrzu. Pociągi cieszą się znacznie większą popularnością niż samoloty, korzystać mogą z poruszania się nimi wszyscy Ci, którzy posiadają średni i niski status społeczny.